Niedziela 26 marca 2023r. – Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich Rodziców, ale po Mszy św. o godz. 10.30.
  2. Jutro młodzież naszej parafii przeżyje uroczystość przyjecia Sakramentu Bierzmowania na Mszy św.o godz. 18:00, którego udzieli ks. Bp Szymon Stułkowski.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątek o godz. 16:30 i 17:30, a Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o godz. 17:30.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty i dekorację Grobu Chrystusa.
  5. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia przypada kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pragniemy przygotować specjalne nabożeństwo połączone z Apelem Jasnogórskim. Bliższe informacje przekażemy w przyszłą niedzielę.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy, które przypominają uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
  7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Mały Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Gość Niedzielny, który nawiązuje do zamordowanego ks. Franciszka Blachnickiego oraz Gość Extra, który poświęcony jest Znakom Męki Boga, które przypominają nam o cenie naszego zbawienia, jak Relikwie z krzyża i korony cierniowej, Całun Turyński czy chusta z Manopello. Można też nabywać Baranka Paschalnego do święconki, karty świąteczne oraz można zabrać ulotkę o modlitwie przed i po posiłku.
  9. Kończymy nasze Rekolekcje Wielkopostne, dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie naszych Rekolekcji. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rekolekcjonisty – ks. Andrzeja Janickiego, który zgodził się poprowadzić tegoroczne zamyślenia Rekolekcyjne, które pomogły nam uświadomić sobie dar pięknej miłości Boga do nas w całkowitym oddaniu się dla nas, aby odnieść zwycięstwo nad grzechem i odkryć drogę zbawienia oraz naszej Matki, która w całkowitym oddaniu się Bogu uczy pokory i pełnego zawierzenia, które prowadzi do zbawienia. Dziękując, życzymy, by Bóg dalej błogosławił w pięknej pracy, a Chrystus Zmartwychwstały umacniał Miłość, która zawsze zwycięża. Szczęść Boże.