Niedziela 18 grudnia 2022r. – Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
  2. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w Wigilię odprawimy tylko rano, a więc o godz. 7:00. W sobotę spotkamy się przy wigilijnym stole w naszych rodzinach. Jest to okazja do wzajemnego przebaczenia i darowania win, aby obrzęd przełamania się Opłatkiem nie był tylko pustym gestem.
  3. Mszę Świętą zwaną Pasterką odprawimy o godz. 22:00 i 24:00. Przed Mszą Świętą o godz. 22:00, zapraszamy na program słowno – muzyczny, który rozpoczniemy o godz. 21:30 śpiewem kolęd i fragmentami tekstu o Narodzeniu Chrystusa.
  4. Przyszła niedziela to uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte będziemy odprawiać jak w każdą niedzielę, a w poniedziałek drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego. Msze Święte odprawiać będziemy też jak w niedzielę.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Mały Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Gość Niedzielny z modlitwą przy wigilijnym stole. Można też nabywać karty świąteczne, świece na stół wigilijny oraz też Opłatek.
  6. Kończymy dzisiaj nasze Rekolekcje Adwentowe. Serdeczne Bóg zapłać ks. Grzegorzowi Zakrzewskiemu za prowadzenie tegorocznych zamyśleń adwentowych, które pomogły nam odkrywać drogę, po której prowadził nas Jan Chrzciciel do spotkania z rodzącym się Chrystusem w naszych sercach i w naszych Rodzinach. Jednocześnie życzymy, by Narodzony Chrystus ubogacał serce ks. Grzegorza Miłością, ufnością i ciepłem swojego dziecięcego serca. Szczęść Boże ks. Grzegorzu.