Niedziela 9 października 2022r. – Ogłoszenia

XXVIII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
  2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy o godz. 17:15.
  3. Zbliża się listopad, możemy zapisywać na wypominki roczne lub jednorazowe za naszych zmarłych.
  4. W Płocku rozpoczęły się Dni Kultury Chrześcijańskiej, bliższe informacje są wywieszone w gablocie przy wyjściu z kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę 16 października będziemy obchodzić 22 Dzień Papieski. W tym dniu ofiary zebrane do puszek są przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży uzdolnionej, a potrzebującej wsparcia materialnego, tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  6. W najbliższą środę 12 października przeżyjemy w naszej parafii Dzień Eucharystii – taki dzień przeżywa każda Parafia naszej Diecezji. Dla naszej parafii jest to dzień 12 października. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i będzie trwać do godz. 21:40. Oprócz indywidualnych modlitw zapraszamy na wspólne nabożeństwa: o godz. 12:00 Anioł Pański, o godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 18:00 uroczysta Msza Święta o Najświętszym Sakramencie, o godz. 21:00 odśpiewamy Apel Jasnogórski, a po nim będzie jeszcze Różaniec mężczyzn, którzy w każdą środę modlą się w naszym kościele. Podczas tej adoracji będą też nabożeństwa w intencji naszych dzieci, młodzieży, czy też naszych Rodzin. Zachęcamy w tym dniu, 12 października, kto tylko może i chce do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  7. W najbliższy czwartek 13 października przeżyjemy w naszej parafii Odpust Parafialny. Msze Święte w uroczystość odpustową odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy na godz. 17:15. W tym dniu chcemy w sposób szczególny dziękować za dar naszej parafii, upływa 31 lat i piąta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystą Mszę Świętą odpustową odprawimy o godz. 18:00 i pod koniec tej Mszy Świętej będzie procesja w naszym kościele. Dla naszej parafii jest to uroczystość, dołóżmy wszelkich starań, by znaleźć czas na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii.
  8. Za tydzień, w niedzielę 16 października do naszej parafii zostaną wprowadzone relikwie błogosławionej Matki Elżbiety Róży Czackiej, która sama straciła wzrok i poświęciła się całkowicie osobom niewidomym i niedowidzącym. Przez całą niedzielę będziemy gościć Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Matką Przełożoną Generalną i o godz. 12:00 będzie uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionej Matki Róży do naszej świątyni. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tej pięknej chwili w naszej parafii na godz. 12:00.
  9. Zachęcamy do korzystania z czasopism katolickich: Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny i Gość Extra poświęcony Bożemu Miłosierdziu.