Niedziela 3 kwietnia 2022r. – Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy, które przypominają uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
  2. W piątek odprawimy Drogę Krzyżową o godz. 16:30 i 17:30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17:30.
  3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
  4. W najbliższy wtorek młodzież naszej parafii przeżyje uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 18:00, którego udzieli Ks. Bp Roman Marcinkowski. Jest to również pierwszy wtorek miesiąca, więc różaniec w intencji wszystkich ofiarodawców naszej świątyni odmówimy wyjątkowo o godz. 17:00.
  5. W dniach 11-13 kwietnia 2022r. (Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa) w Domu Rekolekcyjnym STUDNIA w Płocku na ul. Górnej 1a odbędą się rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Opuszczeni”, które poprowadzi o. Piotr Kropisz, jezuita, kierownik duchowy i rekolekcjonista. Każdego dnia o godz. 19:30 będziemy modlić się na Mszy Świętej, a po niej wysłuchamy tematycznej konferencji. Serdecznie zapraszamy.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny, a także karty świąteczne i Baranka Paschalnego, a ofiary są wsparciem dla dzieł, które prowadzi Caritas, a teraz szczególnie na Ukrainie.
  7. Kończymy nasze Rekolekcje Wielkopostne, dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie naszych Rekolekcji. Słowa podziękowania kierujemy do Rekolekcjonisty ks. Mirosława Hołowni ze Wspólnoty Salezjańskiej w Płocku, który zgodził się poprowadzić zamyślenia Rekolekcyjne, które pomogły nam odkrywać rolę Ojca, Syna i Ducha Świętego w naszym życiu, które kształtują naszą osobowość obrazu Bożego w nas. Dziękując życzymy, by Bóg błogosławił w pracy duszpasterskiej, a moc Zmartwychwstałego Chrystusa umacniała miłość, która zawsze zwycięża. Szczęść Boże.