Niedziela 19 grudnia 2021r. – Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

  1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Mszę świętą w Wigilię odprawimy tylko rano, a więc o godz. 7:00. W piątek spotkamy się przy wigilijnym stole w naszych rodzinach. Jest to okazja do wzajemnego przebaczenia i darowania win, aby obrzęd przełamania się Opłatkiem nie był tylko pustym gestem.
  2. Mszę świętą zwaną Pasterką, ze względu na panującą sytuację odprawimy o godz. 22:00 i 24:00.
  3. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte odprawiać będziemy jak w niedzielę.
  4. W przyszłą niedzielę przypada drugi dzień świąt, jest to również Święto Świętej Rodziny. W tę niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:00 pragniemy przeżyć wspólnie dar dziękczynienia za wspólną drogę małżonków, którzy w tym roku obchodzą 50 i 25 rocznicę ślubu. Te małżeństwa, które się jeszcze nie zgłosiły, prosimy serdecznie, aby zgłosiły się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Gość Niedzielny tym razem z płytą z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Siostry nagrały ją specjalnie dla czytelników Gościa. Można też nabywać karty świąteczne, świece na stół wigilijny i Opłatek.
  6. Kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe. Serdeczne Bóg zapłać ks. Bogdanowi Czuprynowi za prowadzenie tegorocznych zamyśleń adwentowych, które pomogły nam odkrywać drogę, po której Jezus może trafić do naszych serc. Jednocześnie życzymy, by Narodzony Chrystus ubogacał serce ks. Bogdana Miłością i ufnością. Szczęść Boże.