Niedziela 5 września 2021r. – Ogłoszenia

XXIII Niedziela zwykła

  1. W najbliższą środę 8 września Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00, a główne uroczystości odbywają się w Skępem.
  2. Jutro spod płockiej Fary wyruszy piesza pielgrzymka do Skępego.
  3. Od dzisiaj powracamy do odprawiania Mszy Świętej o godz. 16:00, a kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, środy i piątki w godz. 7:30 – 8:30 i 16:00 – 17:00.
  4. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na XXV Ogólnopolskie Czuwanie w Częstochowie w dniu 25 września. Bliższe informacje są wywieszone na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
  6. Poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci z klas pierwszych i zerówek będzie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:30.
  7. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec w intencji wszystkich ofiarodawców naszego kościoła. Ofiar w sierpniu wpłynęło od 63 Rodzin, przekazaliśmy ofiarę w kwocie 7040zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania – uczniów klas drugich szkół ponadpodstawowych na spotkanie w najbliższy piątek na godz. 18:00.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Do nabycia jest specjalne wydanie o błogosławionych – Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Róża Czacka.
  10. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z Afgańczykami:

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy.
Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej.

Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.
W związku z powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel.

Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz.
Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomoc dla około 1500 rodzin.

W Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami.

Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel, ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje dobre i szlachetne serca.

Warszawa, dni 27 sierpnia 2021 r.

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)