Niedziela 21 marca 2021r. – Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy, które przypominają uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
  2. W piątek odprawimy Drogę Krzyżową o godz. 16:30 i 17:30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17:30.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
  4. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć chłopców Adrianka i Kacperka, którzy zmagają się z niezwykle rzadką, nieuleczalną chorobą nerwowo – mięśniową, Miopatią. Są to chłopcy z naszej parafii, których wspieramy poprzez zbierane nakrętki, które składamy w kruchcie kościoła. Za złożone ofiary już dziś – serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do nabywania i korzystania z prasy katolickiej: Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny i Gość Niedzielny z Drogą Krzyżową. Można nabywać Baranka Paschalnego i karty świąteczne.
  6. Kończymy nasze Rekolekcje Wielkopostne – dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przeżycie naszych rekolekcji. Słowa podziękowania kierujemy do Rekolekcjonisty – ks. dr Wojciecha Kućko, że zgodził się poprowadzić tegoroczne zamyślenia nad Dekalogiem, który jest najpiękniejszą drogą do budowania swojego człowieczeństwa poprzez miłość do Jedynego Boga i człowieka. Bóg zapłać i życzymy mocy i opieki Boga na drogach życia, które oby w otwartości na Miłość Bożą dodawały siły do ciągłego odkrywania piękna w mocy Zmartwychwstałego Chrystusa. Szczęść Boże.
  7. W najbliższy wtorek młodzież naszej parafii przeżyje uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 18:00. Sakramentu Bierzmowania udzieli Ks. Bp Mirosław Milewski. Jutro, w poniedziałek, dla kandydatów do Bierzmowania i ich świadków odbędzie się spotkanie o godz. 18:30.