Spotkania kolędowe – informacje

Od poniedziałku 4 stycznia rozpoczęliśmy nasze spotkania kolędowe. W tym roku przeżywamy je inaczej, niż w poprzednich latach. Na spotkania zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na konkretny dzień na Mszę Świętą o godz. 18:00. Podczas Mszy Świętej modlimy się w intencji naszych Rodzin, by Bóg błogosławił nasz dom, Rodzinę i wspierał nas potrzebnymi łaskami. Na tę Mszę Świętą bardzo prosimy, aby przedstawiciel Rodziny przyniósł naczynie z wodą, którą poświęcimy podczas tej Mszy Świętej, a po powrocie do domu, Gospodarz domu, po odmówieniu przewidzianych modlitw poświęci poszczególne mieszkania.

Nasze mieszkanie przygotujmy tak, jak na wizytę kolędową, a więc: Pasyjka, świece, kropidło i naczynie na wodę święconą. Po wspólnej modlitwie i poświęceniu, dobrze by było, gdyby Rodzina znalazła czas na rozmowę przy herbacie, czy też uroczystej kolacji.

Rodziny, które uznają to za stosowne, to podczas Mszy Świętej będzie można przekazać ofiary na potrzeby naszej parafii, tak jak czyniliśmy to podczas wizyty kolędowej. W tym miejscu chcielibyśmy złożyć serdeczne Bóg zapłać za ofiary przekazywane również na konto parafialne. Jeśli ktoś – w duchowej łączności, chciałby taką ofiarę przekazać, to może to uczynić poprzez wpłatę – przelew na konto bankowe parafii.
Przypominamy numer konta:
Santander Bank Polska S.A. 21 1090 1333 0000 0000 3302 3118
Można także pobrać druk wpłaty lub skorzystać z Foto-wpłaty skanując kod aplikacją mobilną swojego banku:

 

 

Na każdym spotkaniu kolędowym – przy wyjściu z kościoła będą przygotowane koperty z propozycją modlitwy, którą odmówimy podczas poświęcenia naszego domu, mieszkania. Można też zabrać ze sobą kredę i kadzidło poświęcone w Uroczystość Objawienia Pańskiego (święto Trzech Króli).  Zgodnie z tradycją pobłogosławioną kredą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy wcielonego Syna Bożego. Nasze mieszkania napełniamy wonią kadzidła na znak, że wszystko pragniemy czynić na Chwałę Boga. Przy wyjściu z kościoła są też przygotowane słoiczki z wodą święconą.

Do pobrania – Domowa liturgia wieczoru kolędowego 2021 .pdf

Bóg w Osobie Dziecięcia zamieszkał pośród nas. Dziś zaprosiliście Go do swojego domu. Jego obecność niech ubogaca Wasze serca miłością, umysły – mądrością, abyście mogli Siebie wzajemnie przyjmować, a każdy dzień Nowego Roku 2021 stawał się dla Was błogosławieństwem.

Niech Bóg Wam Błogosławi.
Duszpasterze.