Niedziela 20 grudnia 2020r. – Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

  1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w Wigilię odprawimy tylko rano, a więc o godz. 7:00. W czwartek spotykamy się przy stole wigilijnym w naszych rodzinach. Jest to okazja do wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się Opłatkiem nie był tylko pustym gestem.
  2. Mszę Świętą zwaną Pasterką, ze względu na panującą sytuację, odprawimy o godz. 22:00 i 24:00.
  3. W piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte odprawiać będziemy jak w niedzielę. W sobotę – drugi dzień świąt. Msze Święte odprawiać będziemy również jak w niedzielę, a ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na cele diecezjalne.
  4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny. Można także nabywać karty świąteczne, świece na stół wigilijny i Opłatek.
  5. W Niedzielę Świętej Rodziny – 27 grudnia, na Mszy Świętej o godz. 12:00 pragniemy przeżyć wspólnie dar dziękczynienia za wspólną drogę małżonków, którzy w tym roku obchodzą 50. i 25. rocznicę ślubu. Te małżeństwa prosimy serdecznie, aby zgłosiły się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  6. Kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe. Serdeczne Bóg zapłać ks. Wojciechowi Kućko za poprowadzenie tegorocznych zamyśleń adwentowych, które na nowo pomogły nam odkryć rolę św. Józefa opiekuna św. Rodziny i Kościoła. Księże Wojciechu – niech narodzony Syn Boży ubogaca mądrością i miłością posługę Księdza w codziennym życiu. Szczęść Boże.
  7. Słowo Biskupa Płockiego dotyczące powołań:

Drodzy Diecezjanie!
Przeżywając ostatni miesiąc trudnego dla nas wszystkich roku 2020 z troską patrzę na potrzeby naszej wspólnoty diecezjalnej. W ostatnich latach zauważamy z niepokojem zmniejszającą się liczbę powołań do służby w Kościele. Dlatego odpowiadając na wezwanie Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8), gorąco zachęcam Was do włączenia się w inicjatywę alumnów naszego seminarium pod hasłem: „W 2021 r. modlę się o powołania”. Będzie ona trwała przez cały rok. Mogą w niej wziąć udział zarówno duchowni, osoby konsekrowane, jaki i świeccy, a także całe wspólnoty i grupy ofiarując swoją modlitwę w dowolny dzień roku tak, aby nasze błaganie skierowane do Pana Żniwa było nieustanne. Proszę każdego z Was o żarliwą modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji powołań. Możemy włączyć się do tej inicjatywy modlitewnej poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej seminarium lub wypełniając papierowe zgłoszenie dostępne w kancelarii parafialnej.
Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i ofiarę w intencji powołań. Z serca Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i zawierzam Maryi oczekującej wraz z Józefem na narodzenie Bożego Syna.
Płock, dnia 20 grudnia 2020 r.
IV Niedziela Adwentu

Wasz Biskup Piotr