Niedziela 29 listopada 2020r. – Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

  1. Dziś rozpoczynający się Adwent ma podwójny charakter: czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi; jest to także czas, w którym uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Jest to czas świętego i radosnego oczekiwania. Pomocą niech będą okresowe nabożeństwa – Roraty – Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy w środę i sobotę o godz. 18:00, oraz Rekolekcje Adwentowe, które odprawimy od 18 do 20 grudnia.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00, a w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec za dar naszej świątyni i wszystkich jej ofiarodawców.
  4. Caritas jak co roku przeprowadza akcję „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, w ramach którego rozprowadza świece,  a ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc dla dzieci.
  5. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy, ofiarami do puszek wspieramy Rodziny potrzebujące z naszej parafii – Bóg zapłać.
  6. Za tydzień II Niedziela Adwentu. W tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za dar serca – Serdeczne Bóg zapłać.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
  8. Jutro swój dzień patronalny – dzień imienin obchodzi ks. Andrzej. Na Mszę Świętą i modlitwę w jego intencji zapraszamy jutro  na godz. 18:00.
  9. Dzisiaj spotkanie różańcowe po Mszy Świętej o godz. 16:00.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, a w Gościu Niedzielnym kalendarz na Rok 2021. Można też nabywać karty świąteczne oraz Opłatek – przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i też w kancelarii parafialnej. Są też ulotki – Świąteczna Paczka dla Płockich Seniorów.