Niedziela 22 marca 2020r. – Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Nabożeństwa pasyjne odprawiamy  – w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i 17:30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17:30 (transmisja na naszym parafialnym Facebooku).
 2. W tym tygodniu Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w środę 25 marca. To kolejna możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu można złożyć deklarację i podjąć trud duchowej adopcji dziecka poczętego, a zagrożonego niebezpieczeństwem zabójstwa w aborcji. Na Mszę Świętą zapraszamy na godz. 18:00, a w związku z istniejącą sytuacją – deklaracje Duchowej Adopcji można podjąć prywatnie w domu, składając przysięgę jak w kościele.
 3. W związku z epidemią koronawirusa odwołane są rekolekcje wielkopostne, ale gdyby ktoś chciał skorzystać ze spowiedzi wielkopostnej przed świętami wielkanocnymi, to od najbliższego poniedziałku do Wielkiej Środy zapraszamy na spowiedź od godz. 17:00 – każdego dnia w naszym kościele.
 4. W poprzednią niedzielę składaliśmy ofiary na tace, które przeznaczone były na wsparcie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Nie wszyscy mogliśmy to uczynić osobiście ze względu na wprowadzony w naszym kraju stan epidemiczny oraz związaną z nim dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Jeśli ktoś chciałby jeszcze przekazać ofiarę na koszty ogrzewania naszego kościoła lub na inne prace prowadzone przy naszym kościele, to może to uczynić poprzez wpłatę ? przelew na konto bankowe parafii. Przypominamy numer konta:
  Santander Bank Polska S.A. 21 1090 1333 0000 0000 3302 3118
  (Można pobrać druk wpłaty)
  Składamy serdeczne Bóg zapłać również za te drobne ofiary przekazywane na konto parafialne, mimo naszej fizycznej nieobecności w kościele, za te przekazane w ramach tacy, czy ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Przekazane w ten sposób ofiary są wyrazem naszej troski o sprawy Kościoła i parafii, nawet w tak trudnym dla nas czasie, jakim jest stan epidemii.
  Również w tym czasie składaliśmy ofiary dla Rodzin potrzebujących wsparcia z naszej parafii. Możemy to też uczynić w podobny sposób – przelewając na konto parafialne, z dopiskiem Rodziny potrzebujące.
 5. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich, a Gość Niedzielny tylko w wersji elektronicznej. Można nabywać też Baranka Paschalnego i karty świąteczne.