Transmisje Mszy Świętych

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje, żeby modlić się w domu i przebywać w jak najmniejszych ludzkich zgromadzeniach. Minister Zdrowia apeluje, by korzystać z formy mszy w radio, w telewizji. Również Episkopat zachęca do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Przypominamy gdzie i kiedy transmitowane są Msze Święte w niedziele:

TRANSMISJE TELEWIZYJNE:

TVP 1 o godz. 7:00 – Msza Święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i o godz. 11:00 Msza Święta z Jasnej Góry.

TV TRWAM o godz. 9:30 – Msza Święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

TVP POLONIA o godz. 13:00

TRANSMISJE RADIOWE:

Polskie Radio Program Pierwszy i Radio Maryja o godz. 9:00 – Msza Święta z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie

KRDP Katolickie Radio Diecezji Płockiej – Msza Święta o godz. 10:00

TRANSMISJE INTERNETOWE:

https://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/ – Msze święte na żywo przez internet w różnych językach ? strona dla przebywających za granicą, chorych i podróżujących.

Platforma WP Pilot uruchomi w niedzielę, 15 marca, specjalny kanał. Będzie on transmitował msze święte z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Transmisja zacznie się o godzinie 8.00. Później, na żywo, WP Pilot pokaże msze o 9.30, 11.00, mszę z udziałem dzieci o 12.30, a także msze o 18.00 i 19.00. Niedzielne msze będą transmitowane również na stronie głównej Wirtualnej Polski.
(źródło: https://wiadomosci.wp.pl/niedzielne-msze-swiete-w-wp-pilocie-i-na-stronie-glownej-wppl-6488397678905473a).