Autofara 2019 – zaproszenie

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00, w ramach szesnastej już edycji akcji ?Z Jezusem w drogę ? AutoFara 2019?, w płockiej farze zostanie odprawiona Msza Św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych, a po wspólnej modlitwie przed bramą kościoła zostaną poświęcone pojazdy, kierowcy zaś otrzymają pamiątki z uroczystości.

Organizatorzy informują, że pojazdy można ustawiać na Starym Rynku od godz. 11.30, podjeżdżając ul. Małachowskiego w kierunku Fary. Można też podjeżdżać od ulic Piekarskiej i ul. ks. Wyczałkowskiego.

O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych. Przed błogosławieństwem w kościele będzie odmówiona modlitwa w intencji kierowców.

Po Mszy św. na placu wokół kościoła będą poświęcone motocykle, a na ulicy przed bramą do kościoła poświęcimy samochody. Kierowcy otrzymają pamiątki. Podczas święcenia pojazdów będą zbierane ofiary na wakacyjne wyjazdy dla ministrantów i harcerzy.

AutoFara jest zorganizowana dzięki dotacji z Urzędu Miasta Płocka.

Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach! Niech modlitwa do św. Krzysztofa, lub jego obrazek w naszych pojazdach, zobowiązują nas zawsze do czynów miłości, bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach!