Niedziela 3 marca 2019r. – Ogłoszenia

VIII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Dzieciom poświęcimy książeczki do nabożeństwa. Natomiast miara na stroje komunijne będzie 23 marca.
  3. Ofiar na prace w naszym kościele w lutym wpłynęło od 74 Rodzin na kwotę 6490zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  4. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec za dar naszej świątyni i wszystkich ofiarodawców.
  5. W najbliższą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 9:00 i 10:30 będziemy gościć przedstawicieli Szkół Katolickich, którzy w kilku słowach przybliżą nam ich funkcjonowanie i działalność.
  6. W środę Popielec ? rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy, a więc dwa posiłki skromne i jeden do syta. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00.
  7. Rozpoczynamy też Nabożeństwa Wielkopostne: w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 z udziałem dzieci i o godz. 17:30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale odprawiać będziemy w niedzielę o godz. 17:30.
  8. W sobotę 9 marca w parafii św. Wojciecha w Płocku odbędzie się dzień skupienia dla kobiet. Bliższe informacje są na plakacie.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, a w Gościu Niedzielnym artykuł ? Kto kocha Kościół? Czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła i o tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia.