Niedziela 23 grudnia 2018r. – Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

  1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte jutro odprawimy tylko rano o godz. 7:00. Po zabłyśnięciu pierwszej gwiazdy na niebie zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na Narodzenie Zbawiciela. Jej dopełnieniem jest Pasterka, którą odprawimy w naszym kościele o godz. 24:00 i wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać Narodzenie Jezusa Chrystusa.
  2. Niech więc spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie okazją do wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również o tym, aby wieczerza była postna bez alkoholu.
  3. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte odprawiać będziemy jak w niedzielę. W środę drugi dzień świąt. Msze Święte również odprawiać będziemy jak w niedzielę, a ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na cele diecezjalne.
  4. Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Prosimy, aby okazać, że w danym mieszkaniu oczekuje się na księdza. Stół należy nakryć białym obrusem, na nim umieścić krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę należy przygotować zeszyty do religii.
  5. Kolędowanie w naszej parafii rozpoczniemy 28 grudnia od ul. Wyszogrodzkiej i Jesiennej w domach jednorodzinnych od godz. 9:00.
  6. Kończymy dzisiaj nasze Rekolekcje Adwentowe ? Renowacje Misji. Serdeczne Bóg zapłać ks. Markowi Wilczewskiemu za te piękne zamyślenia, które uświadomiły nam, że zawsze można być jeszcze doskonalszym człowiekiem, gdy otworzymy się na Boga, który do nas przychodzi ze swoją pokorną i służebną miłością. Niech Bóg umacnia nasze drogi, a ks. Markowi życzymy, by Bóg błogosławił jego dalszej pracy.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej ? Rycerz Niepokalanej, nowy numer Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny podwójny numer świąteczny. Można także nabywać jeszcze kalendarze na 2019r., karty świąteczne i świece wigilijne Caritas w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom.