Niedziela 11 lutego 2018r. – Ogłoszenia

VI Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Dzieci będą miały poświęcenie medalików. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
  2. We wtorek 13 lutego na nabożeństwo fatimskie zapraszamy na godz. 20:00.
  3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Eucharystię o Duchu Świętym w czwartek 15 lutego o godz. 19:00.
  4. Spotkanie z Biblią zostało przeniesione z 17 na 26 lutego ? poniedziałek na godz. 19:00. Informacja znajduje się na afiszu na tablicy ogłoszeń.
  5. W środę Popielec ? rozpoczynający Wielki Post. W naszym kościele Msze Święte w Środę Popielcową odprawiać będziemy o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich. Rozpoczynamy też nabożeństwa wielkopostne: w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 z udziałem dzieci i o godz. 17:30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale odprawiać będziemy w niedziele o godz. 17:30.
  6. Dnia 18 lutego przyjedzie do Płocka Mieczysław Guzewicz, doktor teologii biblijnej, rekolekcjonista, konsultant Rady Episkopatu ds. rodziny. Małżonkowie zaproszeni są na modlitwę i konferencję do Domu Rekolekcyjnego STUDNIA na godz. 16:15. Szczegóły na plakacie.
  7. Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej pod hasłem: ?Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza kobiecie człowieka?. Spotkanie odbędzie się 24 lutego 2018r. (sobota) w parafii św. Wojciecha w Płocku. Rozpocznie się o godz. 11:00, a zakończy około godz. 14:30. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bp. Wiesława Śmigła, biskupa diecezji toruńskiej; adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja. Prosimy o zorganizowanie posiłku we własnym zakresie.
  8. W dniach od 27 września do 8 października 2018r. organizowana jest lotniczo ? autokarowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii, której trasa będzie wiodła m.in. przez Tbilisi, Ananuri, Gadauri, Kachetię, Wardzi, Kutaisi, Kobuleti, Batimi, Gori i Mccheta w Gruzji oraz Nori, Noratuz, Geghard, Mitrę, Erywań i Eczmiadzyn w Armenii. Koszt piegrzymki ? 2000 PLN i 650 EURO. Dokładne informacje na temat pielgrzymki są umieszczone w gablocie parafialnej lub dostępne w kancelarii lub zakrystii.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny, a w Gościu Niedzielnym ? co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę.
Program pielgrzymki do Gruzji i Armenii