Niedziela 19 listopada 2017r. – Ogłoszenia

XXXIII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
  2. Możemy zapisywać jeszcze na wypominki roczne za naszych zmarłych, wyrażając im w ten sposób naszą wdzięczność.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasze myśli kierowane są na przyjście końca czasów. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wyraźmy udziałem we Mszy Świętej.
  4. W sobotę 25 listopada Akcja Katolicka organizuje 10 Sympozjum naukowe na temat ?Homo viator ? śladami niezłomnych?. Zachęcamy do zainteresowania się tą tematyką, a program jest wywieszony na plakacie.
  5. Nasi ministranci, biorąc udział wczoraj w rozgrywkach dekanalnych w piłkę nożną, w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zajęli w obydwóch kategoriach pierwsze miejsca. Gratulacje z osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw.
  6. W sobotę 25 listopada br. na godz. 16:30 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież z gimnazjum i liceum na pierwsze spotkanie Ruchu Światło ? Życie, potocznie zwane Oazą. Jest to ciekawa propozycja formacji dla naszych dzieci i młodzieży, w której wzrastały pokolenia. Jest to też dobra propozycja dla Rodziców, którzy chcą wychować swoje dzieci w duchu wartości chrześcijańskich. Spotkania wspólnoty będą odbywać się w małych grupkach raz w tygodniu, na pierwszym spotkaniu organizacyjnym zostanie ustalony stały dzień i godzina takich spotkań.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny oraz Gość Niedzielny z kalendarzem na 2018r. Możemy też nabywać film z uroczystości Poświęcenia naszego Kościoła.