Niedziela 8 października 2017r. – Ogłoszenia

XXVII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Natomiast spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców odbędzie się w niedzielę 22 października. Spotkanie przesunięte ze względu na poświęcenie naszego nowego kościoła.
 2. W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy o godz. 20:00, połączone z Apelem Jasnogórskim z racji prowadzonych w naszej parafii Misji Świętych.
 3. W sobotę 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy w tym dniu Bogu naszych nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów.
 4. Zbliża się listopad ? miesiąc pamięci o naszych zmarłych. Możemy zapisywać na wypominki roczne lub jednorazowe jako wyraz pamięci o tych, którzy już odeszli od nas.
 5. Dzisiaj, jak słyszeliśmy z listu Episkopatu, obchodzimy 17 Dzień Papieski. Zgodnie z prośbą Biskupów naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspomaga uzdolnioną młodzież.
 6. W piątek 13 października przeżyjemy w naszej parafii Odpust. Msze Święte w Uroczystość Odpustową odprawiać będziemy według porządku misyjnego. O godz. 20:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie połączone z różańcem i procesją fatimską, które zakończy 100-lecie Objawień Fatimskich w naszej diecezji, na które zaproszeni są księża, siostry zakonne i wierni świeccy z Płocka i okolic.
 7. W najbliższy wtorek 10 października o godz. 12:00 odprawimy Różańcowe Jerycho do środy 11 października do godz. 12:00. Zapraszamy do 24-godzinnego czuwania modlitewnego wypraszając pokój, powstrzymanie zła, modląc się za prześladowanych chrześcijan, wynagradzając za zniewagi wyrządzone Najświętszemu Sercu Jezusa i Maryi. Zachęcamy do tej wspólnej modlitwy.
 8. Akcja Katolicka w ramach Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej organizuje Bieg Papieski w dniu 16 października od Placu Celebry do pomnika św. Jana Pawła II przy Katedrze. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie na plakacie.
 9. Rozpoczynamy dzisiaj nasze Misje Parafialne. Program misji otrzymała każda Rodzina. Zechciejmy znaleźć czas w tym tygodniu na wspólne modlitwy, którym będzie przewodniczył nasz Misjonarz ? ks. dr Marek Wilczewski, a które mają też przygotować nas do uroczystego poświęcenia naszego kościoła. Ks. Markowi życzymy mocy, wytrwałości i światła Ducha Świętego w przewodniczeniu naszym misyjnym zamyśleniom.
 10. Serdecznie zapraszamy do pomocy przy nowym kościele, w tym tygodniu chcielibyśmy już generalnie uporządkować i posprzątać zarówno teren wokół kościoła, jak i jego wnętrze. Zaproszenie kierujemy do mężczyzn i kobiet. Jeśli to możliwe, prosimy też o zabranie swoich narzędzi: łopat, grabi, wiader, mopów, itp. Zapraszamy we wtorek, środę i czwartek po Mszy Świętej o godz. 10:00. Za okazaną pomoc już teraz składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, L?osservatore Romano, May Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem ? audiobook z pierwszą częścią powieści ?Quo vadis? Henryka Sienkiewicza oraz Gość Niedzielny z artykułem ? co robić, gdy nasze dzieci dorastające przestają chodzić do kościoła?
Galeria zdjęć ? prace wykończeniowe 8.10.2017r.