Niedziela 21 maja 2017r. – Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Trwa jeszcze maj ? miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych: Dla klas IV ? 23 i 25 maja we wtorek i czwartek, a dla klas V ? 24 maja w środę. Początek spotkań o godz. 16:00. Spowiedź dla tych dzieci i ich Rodziców i Rodzin będzie w piątek 26 maja od godz. 16:00 do 17:00. W przyszłą niedzielę te dzieci przeżyją Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych na Mszach Świętych o godz. 10:30 i 12:00. Prośba, by te Msze Święte pozostawić do uczestnictwa dla tych dzieci i ich Rodzin.
 3. W najbliższy czwartek 25 maja w naszej kaplicy odbędzie się Maraton Biblijny ? czytanie Pisma Świętego. Dlatego dzisiaj przy wyjściu z kaplicy można zapisać się do czytania fragmentu Biblii. Czytanie Pisma Świętego od godz. 8:30 do 12:30.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji głodujących.
 5. Nasi ministranci: Patryk Paruszewski, Damian Stania, Adam Zgliński w dniu wczorajszym zostali ustanowieni lektorami, zaś Adrian Bartosiewicz i Wiktor Zgliński otrzymali błogosławieństwo do pełnienia posługi ceremoniarza ? gratulujemy i życzymy wytrwałości.
 6. Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a odprawiać ją będziemy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 7. W następną niedzielę świętujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania dzieci do tej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy przede wszystkim Rodzicom, którzy troszczyli się o dobre wychowanie dziecka i doprowadzili je do spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Dziękujemy Katechetom, Wychowawcom za włożony trud w przygotowaniu tych dzieci do tej Uroczystości. Dziękujemy paniom Barbarze i Joannie za ułożenie kwiatów i dekorację kaplicy. Dziękujemy Rodzicom, którzy pracowali przy sprzątaniu naszej kaplicy na tę Uroczystość. Wszystkim za wszelkie dobro okazane ? Serdeczne Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu dzieci pierwszokomunijne będą spotykały się na Mszy Świętej o godz. 18:00. Zdjęcia grupowe i pojedyncze będą robione jutro ? w poniedziałek od godz. 16:30. Kto chciałby nabyć film z dzisiejszej uroczystości, to będzie można zapisywać się jutro po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 10. Kończy praktykę w naszej parafii ks. diakon Dawid Gołębiewski i rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie przed święceniami kapłańskimi. Niech Duch Święty oświeca i umacnia. Szczęść Boże.
 11. W piątek 26 maja Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.
 12. Rodziców i Rodziny Dzieci zmarłych wskutek poronienia zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji dn. 25 maja br. (czwartek) o godz. 18:00 w kaplicy cmentarza katolickiego w Płocku (ul. Kobylińskiego). Szczegóły na plakacie.
 13. Wszystkich, którzy chcieliby wyprosić u Boga dar potomstwa zapraszamy do udziału w pielgrzymce do relikwii św. Joanny Beretty Molli. Startujemy dn. 28 maja br. (niedziela) o godz. 9:00 sprzed płockiej Stanisławówki, a kończymy w kościele św. Jakuba w Płocku ? Imielnicy o godz. 12:00 wspólną Mszą Świętą i festynem rodzinnym. Szczegóły a plakacie i ulotkach.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Miłujcie się, L?osservatore Romano, Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny z magnesem na dobre wiadomości dla mamy oraz Gość Niedzielny z artykułem ? co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga?