Niedziela 19 marca 2017r. – Ogłoszenia

III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
  2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30 z udziałem dzieci i o godz. 17:30 z udziałem młodzieży i dorosłych, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30.
  3. Mimo iż dziś jest 19 marca, to ze względu na przepisy liturgiczne uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny obchodzona będzie jutro. Msze Święte jutro o godz. 7:00 i 18:00.
  4. Pragniemy powołać na nowo w naszej parafii chór parafialny. Uroczystość Konsekracji Kościoła byłoby dobrze przeżywać z chórem parafialnym. Dlatego serdecznie zapraszamy chętne osoby, aby zgłaszały się do pana Organisty ? wiek nie jest przeszkodą, aby pięknym śpiewem uwielbiać Boga. Każdego, kto czuje, że swoim głosem może przyczynić się do piękna liturgii, serdecznie zapraszamy.
  5. Zostały podjęte akcje zbierania ofiar na okna do budującego się kościoła. Mieszkańcy bloku przy ul. Piaska 1 przekazali ofiarę w kwocie 2120zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom, ale też i tym, którzy podjęli się zbierania ofiar ? jak sami stwierdzili nie jest to w wielu wypadkach przyjemna sprawa, tym bardziej składamy im serdeczne Dziękuję za ich trud i odwagę.
  6. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć potrzebujące Rodziny z naszej parafii, a ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą wsparciem w kosztach związanych z ogrzewaniem naszej kaplicy.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Grobu Chrystusa.
  8. W tym tygodniu podjęliśmy prace porządkowe przy budującym się kościele oraz naprawianie naszego ogrodzenia. Wszystkim osobom, które w tym tygodniu podjęły się tej pracy wyrażamy słowa serdecznego podziękowania.
  9. W sobotę 25 marca na spotkanie ? zamyślenia nad Biblią zapraszamy na godz. 19:00.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, L?osservatore Romano, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny z formularzem, na którym możemy złożyć podpis i włączyć się w obronę rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci. Można też nabywać Baranka Wielkanocnego do święconki wielkanocnej, a ofiary są wsparciem dzieł, które prowadzi Caritas. Można również nabywać karty świąteczne oraz książkę ?Wszystko o objawieniach z Fatimy w 100 rocznicę?.