Niedziela 26 lutego 2017r. – Ogłoszenia

VIII Niedziela zwykła

  1. W środę Popielec rozpoczynający Wielki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia przyjmujemy posypanie popiołem. Msze Święte w tym dniu w naszej świątyni o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych i spożywamy jeden posiłek do syta. Przypominamy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych.
  2. Rozpoczynamy też bardzo wymowne, bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 z udziałem dzieci i o godz. 17:30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale odprawiać będziemy w niedzielę o godz. 17:30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00.
  4. W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Początek spotkania Mszą Świętą o godz. 18:00. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 25 kwietnia o godz. 18:00.
  5. W najbliższą sobotę dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej będą miały braną miarę na stroje do Komunii Świętej od godz. 10:00 do 11:00.
  6. W tym tygodniu rozpoczniemy montaż okien w naszym budującym się kościele. Gdyby ktokolwiek chciał być sponsorem poszczególnych okien, to bardzo zachęcamy. Może udałoby się, by sponsorami poszczególnych okien byli mieszkańcy poszczególnych bloków lub ulic ? było by to bardzo piękne. Zapraszamy do takiej współpracy. Koszty okien są różne, zależnie od wielkości i kształtu, ale przeciętnie jedno okno to koszt 8-9 tyś. złotych. Gdyby udało się podjąć taką inicjatywę było by to pięknym wsparciem naszej budowy. Zachęcamy do takiej mobilizacji mieszkańców poszczególnych bloków.
  7. Dzisiaj spotkanie różańcowe po Mszy Świętej o godz. 16:00.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: nowy numer Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny i Gość Niedzielny z artykułem ? Przed nami Wielki Post, czyli czas duchowej walki ? na czym ta walka polega i czy w ogóle jest ona potrzebna?