Niedziela 1 stycznia 2017r. – Ogłoszenia

1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  1. W piątek tego tygodnia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Trzech Króli. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacper, Melchior i Baltazar dodając cyfry Roku Pańskiego. Msze Święte odprawiać będziemy jak w każdą niedzielę, a ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele misyjne. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca.
  2. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych w tym tygodniu odwiedzimy w sobotę od godz. 8:30.
  3. W piątek ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Początek spotkania o godz. 11:00 przy pomniku Jana Pawła II przy Katedrze. Orszak przejdzie do kościoła św. Józefa ? zaproszenie ks. Biskupa. Szczegółowy program jest na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kaplicy i na plakatach.
  4. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy różaniec w intencji budowy naszego kościoła.
  5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu wyjątkowo odbędzie się w piątek w uroczystość Trzech Króli. Początek spotkania o godz. 16:00 i po Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
  6. Ofiar na budowę kościoła w grudniu wpłynęło od 121 Rodzin. Złożyliśmy ofiarę w kwocie 14070zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Przypominamy, że w czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest tylko rano w godz. 7:30 ? 8:30.
  8. Trwa wizyta duszpasterska, która jest spotkaniem duszpasterza ze swoimi wiernymi, dlatego bardzo prosimy, aby na kolędzie była obecna cała Rodzina, o ile jest to możliwe. Przy okazji wizyty zostawiamy informację o złożonych ofiarach przez Rodzinę na budowę kościoła w danym roku.
  9. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek 2 stycznia 2017r. od godz. 15:00
Dobrowolskiego 3, 5

Wtorek 3 stycznia 2017r. od godz. 15:00
Dobrowolskiego 6, 7

Środa 4 stycznia 2017r. od godz. 15:00
Dobrowolskiego 8, 9

Czwartek 5 stycznia 2017r.
od godz. 15:00 ? ul. Dobrowolskiego 11, 13
od godz. 18:00 ? ul. Dobrowolskiego 15

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców.
 2. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Rodzinę z naszej parafii, której mieszkanie uległo całkowitemu spaleniu w bloku przy ul. Piaska 8. W mieszkaniu wszystko jest do wymiany, a mieszkanie do generalnego remontu. Nasze ofiary będą wsparciem państwa Gawlików w ich trudnej sytuacji materialnej. Za złożone ofiary ? serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Losservatore Romano, Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się i Gość Niedzielny ? podwójny numer na Boże Narodzenie i Nowy Rok.

orszak2017ulotka