Niedziela 26 czerwca 2016r. – Ogłoszenia

XIII Niedziela zwykła

  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy całą asystę procesyjną.
  2. W środę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kościół zawsze otaczał szczególną czcią tych dwóch Apostołów: Piotra, któremu Pan powierzył najwyższą władzę pasterską i Pawła, który rozniósł słowo Ewangelii po całym imperium rzymskim. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00, a ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.
  4. Na czas wakacji, a więc już od najbliższej niedzieli, w miesiącach lipcu i sierpniu nie będziemy odprawiać Mszy Świętej o godz. 16:00. Pozostałe Msze Święte odprawiać będziemy bez zmian. Również kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna we wtorek, środę i piątek w godz. od 7:30 do 8:30 i od 16:00 do 17:00.
  5. W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę ? informacje bliższe są na plakacie.
  6. W dniach od 6 do 11 lipca odbędzie się 27 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej z Bieżunia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości narodu ? informacje bliższe są na plakacie.
  7. 6 sierpnia wyruszy z Tumskiego Wzgórza w Płocku 35 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej do Tronu Pani Jasnogórskiej, pod hasłem ?Miłosierni jak Ojciec?. Na pielgrzymkę można zapisywać się w kancelarii parafialnej.
  8. Serdecznie dziękujemy osobom, które w tym tygodniu, w poniedziałek i wtorek, pomagały przy naprawie ogrodzenia budującego się kościoła.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej, Różaniec, L?osservatore Romano, Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny z pocztówką, którą można wysłać do Papieża i Gość Niedzielny z filmem o iskrze Bożego Miłosierdzia, która zapala ogień na świecie.